Циан шаҳрида ташкил этилган оромгоҳнинг асосий мулоқоти “Яшил иқтисодиётни ривожлантиришда ёшлар ҳамкорлигини мустаҳкамлаш”мавзусида бўлиб ўтди.
2024 йилнинг 15-22 май кунлари Хитойда “Келажак сари кўприк” мавзусида ёшлар етакчиларини ўқитиш ва тажриба алмашинув оромгоҳи ташкил этилди. Оромгоҳда, Ёшлари ишлари агентлиги директори ўринбосари Феруз Аблаяров бошчилигида Ўзбекистон ёшлар делегацияси ҳам иштирок этди.
Мамлакатимиз делегацияси вакиллари томонидан Хитой саноат зонасидаги хитойлик тадбиркорлар билан алоҳида мулоқот ўтказилди ҳамда икки мамлакат ёш тадбиркорлари ўртасида ўзаро тенг ҳуқуқли ҳамкорлик алоқалари ўрнатилди.

The main dialogue of the camp held in Xi'an focused on the theme of "Strengthening Youth Collaboration in the Development of the Green Economy."
From May 15 to 22, 2024, a camp for training youth leaders on the theme "Bridge to the Future" was organized in China. The Uzbek youth delegation participated under the leadership of Feruz Ablayev, the Deputy Director of the Youth Affairs Agency.
Representatives of our country's delegation held separate meetings with Chinese entrepreneurs in the industrial zone, during which equal partnership relations were established between young entrepreneurs from both countries.