Циан шаҳрида ташкил этилган оромгоҳнинг асосий мулоқоти “Яшил иқтисодиётни ривожлантиришда ёшлар ҳамкорлигини мустаҳкамлаш”мавзусида бўлиб ўтди.
2024 йилнинг 15-22 май кунлари Хитойда “Келажак сари кўприк” мавзусида ёшлар етакчиларини ўқитиш ва тажриба алмашинув оромгоҳи ташкил этилди. Оромгоҳда, Ёшлари ишлари агентлиги директори ўринбосари Феруз Аблаяров бошчилигида Ўзбекистон ёшлар делегацияси ҳам иштирок этди.
Мамлакатимиз делегацияси вакиллари томонидан Хитой саноат зонасидаги хитойлик тадбиркорлар билан алоҳида мулоқот ўтказилди ҳамда икки мамлакат ёш тадбиркорлари ўртасида ўзаро тенг ҳуқуқли ҳамкорлик алоқалари ўрнатилди.

Основной диалог лагеря, организованного в Сиане, прошел на тему «Укрепление молодежного сотрудничества в развитии зеленой экономики».
С 15 по 22 мая 2024 года в Китае был организован лагерь для обучения молодежных лидеров на тему "Мост к будущему". В лагере также принимала участие делегация молодежи из Узбекистана под руководством заместителя директора Агентства по делам молодежи Феруз Аблаярова.
Представители делегации нашей страны провели отдельные встречи с китайскими предпринимателями в промышленной зоне Китая, в ходе которых были установлены равноправные партнерские отношения между молодыми предпринимателями двух стран.